fbpx

Naše vize

Globální platforma založená na kolektivní inteligenci

Komunita

Jsme přesvědčeni, že tato technologie by měla podporovat skutečnou lidskou interakci. Proto budujeme místní komunity zvané nest (Hnízda).

Každý měsíc se tyto komunity setkávají po celém světě na takzvaných „earthnest TALKS“, aby diskutovali a sdíleli tipy a zkušenosti týkající se jednoho z našich globálních témat.

Nejlepší tipy jsou sdíleny na naší platformě s celou komunitou.

Plaforma

Na tomto místě najdete pouze produkty a služby doporučené komunitou earthnest.

Naším cílem je vám usnadnit to, abyste se stali konzum’aktéry.

Díky vašemu nákupu se přímo účastníte udržitelnějšího a spravedlivějšího světa. Pomozte nám dosáhnout Cílů OSN pro Udržitelný Rozvoj!

Události

Pořádáme earthnest talks a také Sustainabilty Roadshow. Eventy které mají za cíl sdružit experty na udržitelnost a angažované firmy a jednotlivce, kteří již vymysleli praktické řešení, aby je dále sdíleli s odbornou i laickou veřejností.

pomozte nám budovat earthnest

Přidejte se k hejnu

Vše začalo jako vedlejší projekt mezi přáteli, kteří se snažili usnadnit cestu k tomu najít produkty a služby v souladu s jejich hodnotami. Hodnoty, jako jsou důvěra, přátelství, otevřenost a kreativita, jsou proto základem našeho týmu. Připoj se k nám!

Luboš Malý

Co-founder
Director Knowledge Management Lego Group

Karolína Monincová

earthnest ambassador
Scrum Master - Innovation Roadshow by Red Button

Martin Hák

Co-founder
IT Product Manager ČSOB

Lucille Packo

Grafická můza earthnest
Graphic & Motion designer

Ondřej Svoboda

earthnest Co-founder
Nadšený podnikatel

FAQ

Jsme zde, abychom zodpověděli vaše případné dotazy

Když říkáme POZITIVNÍ sociální a / nebo environmentální dopad, máme na mysli způsob výroby, životní cyklus produktu a sociální odpovědnost společností / jednotlivců, kteří jej vyrábějí a prodávají.

Jak to změříme? Jsem přesvědčení, že kolektivní inteligence je nejlepším procesem oceňování, proto věříme našim komunitám, že adekvátně vyhodnotí produkty a služby, které sdílíme na naší platformě.

Nests“ jsou skupiny lidí, které organizují pravidelná setkání zvaná „earthnest talks“, kde lidé sdílejí své nejlepší tipy ohledně produktů a služeb s pozitivním sociálním anebo environmentálním dopadem.
„Nests“ jsou vedena místními obyvateli, kteří vyjádřili chuť stát se pořadateli (na earthnest.info) a přijali naši hodnotovou chartu.

Na naší platformě sdílíme tipy doporučované účastníky k earthnest talk, Ambasadory Nestů, influencery nebo i to co objevil náš tým. Metodu Value’ation používáme k výběru těch, které pak najdete na „earthnest market“.

Naším cílem je navrhnout několik možností, jak koupit produkt nebo službu, s nejvíce optimálním sociálním a environmentálním dopadem nákupu. Pokud je nejlepší si to koupit na místním trhu, doporučíme vám to udělat ☺

Zkontrolujte na našem webu, zda již existuje místní Nest ve vašem městě nebo v jeho blízkosti. Pokud ano, najděte příští earthnest talk, zaregistrujte se a připojte se k diskusím. Většinou je to zdarma a všichni jsou vítáni.

Nenašli jste místní Nest poblíž? Jste motivovaní a chtěli byste jeden vytvořit? Stačí nás kontaktovat na našem webu či přes mail a brzy se s vámi spojíme, abychom společně prodiskutovali, jak na to!

Doporučujeme najít inspirativní místa v souladu s diskutovaným tématem. Místní pivovar, když hovoříme o místní produkci, chráněné dílny, kavárny, když mluvíme o začlenění a společenském dopadu, nebo jen piknik s nulovým odpadem, když je téma kompostování ☺

Doporučujeme místním organizátorům, aby naplánovali earthnest talk každý měsíc, ale chápeme, že to není vždy možné kvůli jejich osobním a profesionálním zatížením. Minimální co požadujeme je jedno setkání každé 3 měsíce.

Místní organizátoři se mohou rozhodnout o formátu. Navrhujeme jim program založený na našich vlastních zkušenostech a mohou ho přizpůsobit svým účastníkům. Jedinou věcí, kterou požadujeme, je sdílet na platformě alespoň jeden produkt nebo službu po každém talku.
Obecně se lidé setkávají a sdílejí své zkušenosti a otázky k tématu. V jeden okamžik by se skupina měla rozhodnout, co by bylo nejužitečnější pro sdílení s ostatními na platfomě.

Naším cílem je podílet se na dosahování Cílů Udržitelného Rozvoje OSN. Vybrali jsme 5 hlavních témat, o nichž se bude diskutovat po celém světě během stejných měsíců:

– Odpovědná výroba a spotřeba (říjen, duben)
– Sociální dopad (září, březen)
– Zdravé životní prostředí (listopad, květen)
– Zdraví a Blahobyt (únor, červenec)
– Průběžné učení (leden, červen)