Voda je život

Date

Setkání, které proběhlo online, obohatil svými expertními zkušenostmi, nadhledem a znalostmi Daniel Paulus.

Kromě konkrétních doporučení, která vám pomohou šetřit vodu, a tím životní prostředí v domácnosti i ve firmě, jsme probrali i následující zajímavá fakta a pohledy:

  • Jak nesmyslně se využívá voda v českých domácnostech – logickým krokem k úsporám je využívat dešťovou vodu, dvojí rozvody se však vyplatí instalovat jen v nových stavbách. Na využití dešťové vody navíc můžete získat dotaci.
  • Na zahrádce se můžete svépomocí pustit do projektu kořenové čistírny. Drahá sofistikovaná úsporná řešení naopak nemají smysl, pokud využívají drahé a energeticky náročné materiály nebo elektroniku.
  • Drtivá většina zdrojů elektřiny v ČR potřebuje vodu a „spotřebovává“ jí nezanedbatelné množství – šetřit elektřinou znamená v důsledku šetřit vodu. Podobně to platí i o papíru. Jak je to ve světě se můžete podívat sem.
  • Hlavním problémem je chybějící krajinný plán, 70% vody totiž spotřebuje zemědělství a po průmyslu s 20% zbývá na domácnosti jen 10%. Zde si můžete zjistit, jakou vodní stopu zanechávají produkty, které kupujete.
  • Firmy mají zpravidla mnohem větší příležitosti k úsporám než domácnosti, svému zaměstnavateli můžete poradit následující:

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.

Loading... [DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Napsat komentář

More
articles